Викладач УКУ Іван Альмес отримав престижну премію ім. Єжи Ґедройця

29 листопада 2019 року в Посольстві Республіки Польщі у Києві відбулося урочисте вручення нагород 13-го конкурсу ім. Єжи Ґедройця молодим дослідникам за найкращі наукові праці з історії Польщі та польсько-українських стосунків.

Збирали по фрагментах: Як у Запоріжжі реставрували золотий скіфський меч. ФОТО

Золотий скіфський акінак – найсенсаційнішу знахідку цьогорічного археологічного сезону на запорізькій Мамай-горі реставрували у лабораторії Національного заповідника Хортиця.

АНОНС: Лекція «Князь Костянтин Острозький – полководець»

Сучасники характеризували його як найкращого полководця свого часу.

У Берліні встановили урну з прахом жертв Голокосту, але єврейські організації розкритикували акцію

Акцію провели художники-провокатори з «Центру політичної краси» відомі своїми гучними акціями: вони встановлювали копію Меморіалу жертвам Голокосту навпроти будинку ультраправого політика і викрадали хрести з набережної біля Рейхстагу.

Микола Княжицький став номінантом на здобуття премії імені Єжи Ґєдройця

Народний депутат України з фракції "Європейська Солідарність" Микола Княжицький став номінантом на здобуття престижної польської нагороди - премії імені Єжи Ґєдройця.

УІНП випустив календар на 2020 рік «Українські жінки ХХ століття»

Новинку до наступного року випустив Український інститут національної пам’яті. На початку грудня надруковано настінний календар «Українські жінки ХХ століття», до якого увійшли видатні, але маловідомі українки, чиї ювілеї відзначатимемо у 2020-му.

Парламент Валенсії визнав Голодомор геноцидом. ФОТО

У парламенті Валенсійської автономії Іспанії у середу розглянули питання визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років.

АНОНС: Відкриття виставки «Українське військо: 1917–1921»

У День Збройних Сил України та в день 100-річчя від початку легендарного Першого Зимового походу Армії УНР у Києві відкриється виставка, присвячена збройним формаціям доби Української революції - «Українське військо: 1917–1921».

На Закарпатті хочуть відкрити пам'ятник лідеру боротьби за незалежність Угорщини. ФОТО

На площу Будапешт в Берегові привезли кінну статую Ференца Ракоці ІІ, лідера боротьби за незалежність Угорщини. Відкриття пам'ятника угорські ЗМІ анонсували на 17 грудня.

У Франції єврейські могили обмалювали свастиками. ФОТО

На єврейському кладовищі в комуні Вестоффен, що за 25 кілометрів від французького Страсбурга, невідомі сплюндрували понад 100 могил. Їх зловмисники обмалювали свастиками.

АНОНС: Презентація книги-спогадів військових священиків «Капелани. На службі Богу і Україні»

Напередодні Дня Збройних сил України у Києві відбудеться презентація нового видання Українського інституту національної пам’яті «Капелани. На службі Богу і Україні».

АНОНС: Відкриття виставки «На захисті Незалежності»

У Національному музеї історії України відкриється виставка «На захисті Незалежності», приурочена до Дня Збройних сил України.

У Франції за 6 млн євро продали ікону чеського майстра XIV століття

На аукціоні у Франції нью-йоркський Метрополітен-музей за 6,2 мільйона євро придбав унікальний витвір мистецтва XIV століття – «Мадонну з немовлям на троні», атрибутована як твір Майстра Вишебродського вівтаря.

Археологи знайшли на семи єгипетських муміях невидимі татуювання

Археологи із Сент-Луїського університету (штат Міссурі) за допомогою інфрачервоного сканера виявили на семи єгипетських муміях жінок невидимі татуювання.

Кабмін призначив нового голову Українського інституту нацпам'яті

Український інститут національної пам'яті очолив Антон Дробович.

Кінофотофоноархів підготував виставку до 100-річчя першого Зимового походу Армії УНР

На сайті Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного оприлюднено виставку світлин про Перший Зимовий похід Армії УНР

АНОНС: Презентація проекту "Київ Інтерактивний"

Проєкт «Інтерактивний Київ» – це амбітна спроба перенести Київ початку ХХ ст. у площину цифрової мапи. Мета не тільки показати всі можливі тогочасні інфраструктурні об’єкти, але й познайомити з різноманіттям повсякдення киян та киянок 100 років тому.

"Габсбурзька щелепа" - наслідок інцесту. Як виродилася могутня династія Європи

Виражена деформація нижньої частини обличчя, характерна для представників європейської королівської династії Габсбургів – результат кровозмісних шлюбів, що тривали протягом кількох поколінь.

В Єрусалимі продадуть на аукціоні лист Ейнштейна про «Теорію всього»

Цього тижня на аукціоні в Єрусалимі виставлять лист фізика Альберта Ейнштейна, в якому містяться його роздуми щодо пошуку «Теорії всього».

На дні Шацького озера знайшли гербову печатку шляхтича. ФОТО

Гербову печатку XIX століття знайшли на дні одного з Шацьких озер та передали до Любомльського краєзнавчого музею.