Спецпроект

2007: Добкін і Кернес записують передвиборчий ролик

Легендарне відео, який потрапило у світовий топ-10 наступного дня після того, як з'явився на Youtube. Можна сказати, що за охопленням аудиторії це - найпопулярніший харківський телеканал.

Сьогодні голові Харківської обласної державної адміністрації, члену Партії Регіонів, кавалеру ордена "За заслуги" ІІІ ступеня Михайлу Марковичу Добкіну виповнюється 41 рік.

Уже три роки Михайло Маркович разом із своїм однопартійцем - міським головою міста Харкова Геннадієм Адольфовичем Кернесом - є зіркою відеосервісу Youtube.

Запис того, як Добкін (тоді міський голова) і Кернес (тоді секретар міськради) готують передвиборчий ролик, з'явився у інтернеті 27 вересня 2007 року. 28 вересня він втрапив у світовий топ-10 ютюба, посівши 8-ме місце із результатом більше 100 тисяч переглядів. 

Зараз цей ролик має уже більше 2 млн переглядів (не рахуючи різних перепостів). Це найширше вікно у світ для громадян Добкіна і Кернеса - жоден телеканал не забезпечить їм такої широкої аудиторії. 

Є й версія для англомовної публіки. Що характерно, її вже теж подивилося більше 100 тисяч людей.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."