На станції метро "Золоті ворота" відкрилась виставка присвячена Варшавському договору. ВІДЕО

2 червня у київському метро, на станції «Золоті ворота», відкрилася виставка до 100-річчя укладення Союзу Пілсудський – Петлюри.

Про це повідомляє "Польський інститут".

 

"У цьому році ми святкуємо 100-ту річницю польсько-української угоди, яку називають теж Пактом Пілсудський-Петлюра. Саме тому, ми, у співпраці з Музеєм Юзефа Пілсудського в Сулеювку та Військовим історичним бюро, протягом кількох найближчих днів збираємось нагадати про польсько-українську діяльність, що призвела до політично-військового союзу незалежної Польщі та незалежної України.

Незважаючи на те, що ми знаємо, чим закінчився 1920 рік, все ж вважаємо, що події минулого мають стати для нас уроком, а герої тих подій повинні зайняти почесні місця у нашій спільній пам'яті." - йдеться у повідомленні.


Виставку підготували: Польський Інститут у Києві, Музей Юзефа Пілсудського у Сулеювку, Військове історичне бюро.

Ініціатори виставки: Бартош Мусялович, Кшиштоф Васілевський


Виставка триватиме до 2 липня. Більше деталей за посиланням.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.