З харківської дошки генералові КҐБ зірвали погруддя

Зображення генерал-майора КҐБ Юрія Шрамка на будинку по вулиці Свободи в Харкові було зірвано 9 листопада

Про це повідомляє телеграм-канал організації "Світанок".

Спочатку на каналі з'явився знімок, на якому погруддя Шрамка пошкоджено.

 

Годиною пізніше було оприлюднено інше фото, на якому погруддня відсутнє взагалі.

 

Нагадаємо, дошку на будинку, де жив Шрамко, встановили 1 листопада. А вже 5 листопада активісти зняли її та віднесли до будівлі міськради. 8 листопада дошку встановили знову.

Встановлення дошки порушувало закон про декомунізацію. Шрамко обіймав посади начальника управління КҐБ у Ворошиловградській (1972-1980) та Харківській (1980-1987 рр.) областях, Києві та Київські області (1987-1991 рр.).

 

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР