Харківські активісти створять карту старовинних маєтків міста

Харківські громадські діячі оголосили про створення громадської ініціативи "Харків під загрозою: громадянський спротив" з метою збереження архітектурного обличчя міста.

Головним завданням проекту є показати, що Харків як історичне місто втрачає своє обличчя, передає слова дослідника історії міста Андрія Парамонова "KHARKIV Today".

"У ході проекту ми створюватимемо карту старих маєтків Харкова, в якій буде зібрано всю інформацію про будівлю: хто там жив, коли, хто будував і проектував. Те, що ми втрачаємо, — потрібно вивчити. Нам є, що берегти і за що боротися", — розповів Парамонов.

У місті, за даними історика, налічується біля 3000 архівтектурних об’єктів, які потребують реставрації. "З метою захисту будинків потрібні волонтери, які вивчатимуть історії цих будинків, спостерігатимуть за ними й збиратимуть інформацію", — додав він.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР