ОДЕСЬКИХ УЧИТЕЛІВ ЗМУШУЮТЬ ЦЕНЗУРУВАТИ ШКІЛЬНІ БІБЛІОТЕКИ?

Директори одеських шкіл отримали наказ вилучити зі шкільних бібліотек матеріали, що не відповідають політиці керівництва країни.

Про це у своєму блозі повідомив голова Одеської обласної організації партії УДАР Андрій Юсов.

За словами політика, на нараді управління освіти та науки Одеської міської ради, що проходила 13 березня в актовій залі школи N117, начальник управління Цвірінько Зінаїда Миколаївна особисто інструктувала понад сотню одеських освітян:

"Из школьных библиотек необходимо изъять материалы (литературу, плакаты, рефераты) которые противоречат политике руководства страны, всех "Бандер" и "Шухевичей", которые остались от прошлой власти".

На закономірне зауваження з зали про те, що деякі теми досі є у шкільній програмі, Цвірінько відповіла: "Те, кто составлял программу тоже могли не досмотреть. Вы все тут умные люди, Вы сами всё понимаете...".

Вказівки видавались усно, жодних розпоряджень поки не підписано, зазначає Юсов.

Як відомо, у 1948 і 1949 роках головний командир УПА Роман Шухевич лікувався в одеському санаторії "Лермонтовський".

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.