ТАБАЧНИК ХОЧЕ СКОРОТИТИ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛІ

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив про хибність інформації, нібито Міносвіти має намір виключити зі шкільної програми для 5-9 класів шкіл курс "Історія України" шляхом об'єднання його з курсом "Всесвітня історія".

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на "Сегодня".

"Абсолютна брехня! Схрещувати предмети ніхто не буде", - заявив Табачник.

Міністр пояснив, що в проекті навчального стандарту для 5-9 класів, підготовленого Національною академією педагогічних наук, записано, що гуманітарна складова досягається викладанням певних предметів.

"І йде перерахування. Це норма стандарту, де через кому записані "Історія України", "Всесвітня історія" тощо. Але якщо в розділі "Природничі науки" записано "Біологія і Географія", "Фізика і Хімія", це не означає, що біологію з географією і фізику з хімією хтось буде схрещувати" - зазначив міністр.

Говорячи про скорочення кількість уроків української мови та літератури, міністр зазначив, що подібні пропозиції дійсно будуть розглядатися.

"Не пам'ятаю конкретні цифри, але скорочення можливі, серед іншого вони можуть торкнутися української мови та історії. Робиться це з двох причин... По-перше, щоб один урок на тиждень заощадити для більш поглибленого вивчення інформатики. Друга причина - це плани введення уроків другої іноземної мови", - розповів він.

"Для інформатики та другої іноземної мови потрібні додаткові години, але додати 9-10 уроків на тиждень не дозволяють фізіологічні норми. Тому на певні скорочення міністерство, можливо, піде", - сказав він.

Пропозиція академії – 2 години на тиждень з 5 по 11 клас, також на один урок в тиждень планують скоротити вивчення в 5-9 класах історії.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що, згідно з проектом нових навчальних планів для 5-9 класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет "Історія України" взагалі зникне.

У 2011 році завдяки Дмитрові Табачнику підручник "Історія України" для 11-класників зазнав цензурного втручання - звідти було прибрано інформацію про ряд важливих подій у нашій історії, натомість з'явилася біографія Віктора Януковича.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.