Спецпроект

Львівські вчителі виступили проти "совєтизації" Табачника

29 серпня 2011 року в рамках серпневих нарад учителі історії України міста Львова одностайно ухвалили заяву з вимогою до Міністерства освіти "припинити русифікацію та совєтизацію" української історії.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської організації партії "Свобода".

Педагоги занепокоєні загрозливою тенденцією в освіті, зокрема, у вивченні історії України, яку цілеспрямовано впроваджує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України на чолі з Д.Табачником.

У своїй заяві педагоги засуджують:

"-          Повернення до оцінок історичних явищ, особистостей, термінології, притаманних російській та совєцькій історіографії;

-          Нав`язування стереотипів і міфів російської та совєцької доби;

-          Скорочення годин на вивчення історії;

-          Применшення значення вивчення історії України при складанні ДПА, ЗНО, вступі до магістратури, що не сприяє формуванню у молоді українського патріотизму;

-          Невідповідність підручників програмам, які часто змінюють;

-          Відсутність сучасних якісних підручників з історії України, хрестоматій, карт та атласів;

-          Відсутність цілісної, логічної концепції у вивченні історії України".

Також львівські історики вимагають від Міносвіти припинити русифікацію та совєтизацію української історії, підняти статус цього предмета, збільшити кількість годин для вивчення історії, а також під час написання нових підручників залучати до обговорення спеціалістів-практиків.

Від президента та прем'єр-міністра львівські вчителі-історики вимагають негайно звільнити Табачника з посади міністра освіти.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР