Спецпроект

Соціал-націоналісти пошкодили Леніна у Борисполі (ФОТО)

У вівторок, 22 лютого, члени організації "Патріот України" розпочали процес демонтажу пам'ятника Леніну в місті Бориспіль, що стояв у центрі міста.

Як ідеться в повідомленні на сайті Соціал-Національної Асамблеї, демонтаж "пам'ятників комуністичним ідолам" має відбуватися згідно з указом президента.

Мається на увазі указ колишнього глави держави Віктора Ющенка № 250/2007 "Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні", в якому зазначено "вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні та політичних репресій", повідомляє tsn.ua.

Соціал-Національна Асамблея вимагає від Бориспільської міської ради демонтувати пам'ятник Леніну повністю. Нагадаємо, що влітку 2009 року бориспільські комуністи протестували проти чуток про наміри місцевої влади перенести пам'ятник Леніну в інше місце.

Судячи з фото на ЖЖ блогера Олени Білозерської, "початком процесу демонтажу" соціал-націоналістичні "патріоти України" назвали пошкодження п'єдесталу пам'ятника

"Дана акція є акцією солідарності із політв'язнями, більшість яких зараз перебуває у Запорізькому СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями у підриві пам'ятника Сталіну в цьому місті, - йдеться у повідомленні організації. - Політв'язням - свободу! Комуністичні ідоли - на смітник! Слава Україні! Героям Слава!".

Про те, як похорон Леніна розтягнувся на шість років, читайте тут

Нагадаємо, 28 грудня силуміновому погруддю Сталіна, незаконно встановленому біля офісу КПУ в Запоріжжі під виглядом "малої архітектурної форми", відрізали голову . Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

Голову комуністи наступного дня повернули на місце, однак у новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали саморобний бюст. За підозрою у підриві пам'ятника було затримано 9 членів націоналістичних організацій. Розповідь одного з них читайте на УП.

 
Медіа-міфи щодо підриву "пам'ятника" Сталіну гарно описані тут

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.