Гасло"Слава Україні!" зʼявилося на гривнях

Національний банк на честь Дня Незалежності України із серпня 2024 року вводить в обіг перші банкноти, на яких нанесено гасло: "Слава Україні! Героям слава!".

Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний. 

"Національна валюта разом із іншими державними символами є атрибутом, який визначає незалежну державу. Гроші - не просто платіжний засіб чи міра вартості. Це символи держави, які кожен із нас щодня тримає в руках. Вони є вагомим елементом національної ідентичності.

Майже три десятиліття гривня є таким символом – символом української державності. Віддаючи належне незламності нашого народу, закарбовуючи цей переломний момент у народжені української нації, який ми сьогодні проживаємо, ми додаємо на всі банкноти наше гасло, яке звучить по всьому світу", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Пишний.

 

Банкноти з гаслом "Слава Україні! Героям слава!" в обігу з'являтимуться поступово:

Із 08 серпня 2024 року – номіналами 500 та 1000 гривень;

із 23 серпня 2024 року – номіналом 50 гривень.

У наступні роки в обіг введуть оновлені банкноти номіналами 20, 100 та 200 гривень.

Хто і коли вигадав гасло "Слава Україні!" читайте у метеріалі Юрія Юзича.

 
 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.