Гасло"Слава Україні!" зʼявилося на гривнях

Національний банк на честь Дня Незалежності України із серпня 2024 року вводить в обіг перші банкноти, на яких нанесено гасло: "Слава Україні! Героям слава!".

Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний. 

"Національна валюта разом із іншими державними символами є атрибутом, який визначає незалежну державу. Гроші - не просто платіжний засіб чи міра вартості. Це символи держави, які кожен із нас щодня тримає в руках. Вони є вагомим елементом національної ідентичності.

Майже три десятиліття гривня є таким символом – символом української державності. Віддаючи належне незламності нашого народу, закарбовуючи цей переломний момент у народжені української нації, який ми сьогодні проживаємо, ми додаємо на всі банкноти наше гасло, яке звучить по всьому світу", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Пишний.

 

Банкноти з гаслом "Слава Україні! Героям слава!" в обігу з'являтимуться поступово:

Із 08 серпня 2024 року – номіналами 500 та 1000 гривень;

із 23 серпня 2024 року – номіналом 50 гривень.

У наступні роки в обіг введуть оновлені банкноти номіналами 20, 100 та 200 гривень.

Хто і коли вигадав гасло "Слава Україні!" читайте у метеріалі Юрія Юзича.

 
 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.