АНОНС: події на історичну тематику на Kyiv Book Weekend

У Києві з 8 до 10 грудня відбуватиметься книжковий фестиваль-ярмарок Kyiv Book Weekend.

Про це йдеться на сайті фестивалю.

У програмі заявлено понад 150 подій на семи сценах: це зустрічі з українськими письменниками та громадськими діячами, а також аніме-фестиваль та косплей-шоу.

  • Діалог істориків — "Мрії та чин. Як українці вперше будували свою державу". Під час заходу будуть представлені нові книжки істориків Ігоря Гирича "Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності" та Віталія Скальського "160 днів Української Народної Республіки". Учасники: Ігор Гирич, Віталій Скальський, Василь Шандро - 8 грудня о 16:00
  • Розмова про зображення Голодомору з перспективи його організації у спогадах Віктора Кравченка "Я вибрав свободу". Учасники: Дмитро Білий і Ольга Погинайко - 9 грудня о 12:00.
  • Розмова з істориком Радомиром Мокриком навколо книжки "Бунт проти імперій". Розмову модеруватиме журналіст Сергій Стуканов — 9 грудня о 13:00.
  • Публічна розмова "Повалення рашизму — історична місія України". Учасники: Лариса Якубова, модеруватиме Антон Дробович - 9 грудня о 13:00.
  • Російсько-Українська війна. Два контексти. Учасники: історики Сергій Плохій та Володимир В'ятрович - 9 грудня о 17:00.
  • Таємні сторінки нашої історії: розмова навколо книжок "Архіви КГБ" та "Шпигун і зрадник". Учасники: Андрій Когут і Едуард Андрущенко - 10 грудня о 12:00

Книжковий фестиваль пройде 8, 9 та 10 грудня у Києві в павільйоні № 1 Міжнародного виставкового центру за адресою Броварський проспект, 15.

Фестиваль є благодійним, усі кошти з продажу квитків (після сплати організаційних витрат) розподілять між двома благодійними ініціативами: програмою "Запакуй Небо" від "Нової пошти" та БФ "Повернись живим" і БФ "Бібліотечна країна", що опікується бібліотеками усіх рівнів.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.