Національній бібліотеці для дітей передали книжки британської письменниці

Фонди Національної бібліотеки України для дітей поповнили колекцією з 555 книжок британської дитячої письменниці та ілюстраторки Ширлі Х’юз

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

51 книжка письменниці буде передана до Херсонської обласної бібліотеки для дітей, 51 — до Миколаївської, 30 — до Донецької обласної бібліотеки для дітей. Окрім того, інші обласні бібліотеки теж одержать книжки Ширлі Х'юз до своїх фондів.

За своє життя Ширлі Х'юз написала більше півсотні книжок, і до двохсот — зробила ілюстрації. Також все життя вона опікувалась бібліотеками у Європі. Це письменниця вважала своєю місією. Ширлі Х'юз померла на другий день після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Тоді її діти вирішили, що книжки з колекції матері мають бути в українських бібліотеках.

Старший син письменниці Ед Вуллямі є журналістом газети "The Guardian". Він вчить українську мову, тривалий час перебуває в Україні, відвідуючи деокуповані та прифронтові міста, для висвітлення подій в Україні. 

 
Теми

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.