Спецпроект

Мулярчик про Волинську різанину: Питання треба піднімати твердо, але й виважено

У Польщі намагаються знизити температуру щодо заяви речника МЗС Польщі Лукаш Ясіна, що Україна ніколи не перепрошувала за наслідки Польсько-українського конфлікту часів Другої світової.

Про це йдеться на сайті dziennik.pl.
"Питання Волинської різанини все ще живе в пам'яті багатьох польських сімей, і ми не залишимо цю тему поза увагою, але її слід підняти в певній перспективі, твердо, але й виважено, через діалог і співпрацю обох сторін" – вважає заступник глави МЗС Аркадіуш Мулярчик.

Також Мулярчик зазначив, що питання Волинської різанини не є закритою темою в українсько-польських стосунках. 

"Сьогодні це не є і не може бути найактуальнішою темою для української сторони, оскільки Україна сьогодні бореться за своє життя, що не змінює того факту, що це дуже важлива тема для поляків", — сказав заступник глави МЗС Польщі.

Нагадаємо, що 20 травня речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна закликав президента Володимира Зеленського попросити вибачення у поляків від імені України за Волинську трагедію.

У відповідь посол України у Польщі Василь Зварич назвав неприйнятними спроби нав'язати президенту України, що він має робити щодо спільного минулого України та Польщі.

 

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.