Історичний фестиваль у Вінниці перейде в онлайн

Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – столиця УНР" цьогоріч відбудеться в онлайн-форматі й триватиме з 14 жовтня до кінця місяця.

Про це повідомляється на сторінці Visit Vinnytsia у Фейсбуці.

 

"Цього року Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – столиця УНР" трансформується в online-формат. Тож з 14 жовтня до 1 листопада долучайся до події, що пронизана темою української мрії про свободу. Шукай анонси щопонеділка на сторінці Центру історії Вінниці", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що фестиваль "Вінниця – столиця УНР" – одна з наймасштабніших подій на теренах Вінниці, яка щорічно збирає тисячі гостей з усіх куточків країни. На різних локаціях розгортаються видовищні реконструкції битв, унікальні виставки, лекції та майстер-класи, екскурсії, презентації книг та прем'єри фільмів.


Під час Української революції 1917-1920 років Вінниця тричі ставала місцем перебування урядових структур УНР. Резиденцією Директорії був готель "Савой", що перетворило місто на фактичну столицю. Фестиваль, за задумом організаторів, відтворює дух тієї епохи на зламі та занурює в карколомну атмосферу буремних часів початку ХХ ст.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР