Історичний фестиваль у Вінниці перейде в онлайн

Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – столиця УНР" цьогоріч відбудеться в онлайн-форматі й триватиме з 14 жовтня до кінця місяця.

Про це повідомляється на сторінці Visit Vinnytsia у Фейсбуці.

 

"Цього року Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – столиця УНР" трансформується в online-формат. Тож з 14 жовтня до 1 листопада долучайся до події, що пронизана темою української мрії про свободу. Шукай анонси щопонеділка на сторінці Центру історії Вінниці", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що фестиваль "Вінниця – столиця УНР" – одна з наймасштабніших подій на теренах Вінниці, яка щорічно збирає тисячі гостей з усіх куточків країни. На різних локаціях розгортаються видовищні реконструкції битв, унікальні виставки, лекції та майстер-класи, екскурсії, презентації книг та прем'єри фільмів.


Під час Української революції 1917-1920 років Вінниця тричі ставала місцем перебування урядових структур УНР. Резиденцією Директорії був готель "Савой", що перетворило місто на фактичну столицю. Фестиваль, за задумом організаторів, відтворює дух тієї епохи на зламі та занурює в карколомну атмосферу буремних часів початку ХХ ст.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.