Жукову в Харкові не місце. Кернес програв суд

Другий апеляційний адміністративний 8 листопада розглянув позов з вимогою скасувати повернення проспекту Григоренка в Харкові імені Жукова.

Про це у Facebook написав один із позивачів, адвокат Ігор Черняк.

Перед початком засідання біля будівлі суду зібралися кілька десятків активістів, що виступають проти повернення імені Жукова.

 
Maria Takhtaulova, facebook

У результаті судді задовольнили позов та скасували скандальне рішення Харківської міськради.

 
MARIA TAKHTAULOVA, FACEBOOK

"А в нас сьогодні - чергова перемога над Кернесом у суді. Другий апеляційний адміністративний суд виправив процесуальні порушення суду першої інстанції і знов ж таки... скасував рішення міськради про перейменування "взад" проспекту Маршала Жукова.

 
MARIA TAKHTAULOVA, FACEBOOK

З моменту проголошення постанова суду набрала законної сили! Відтепер - Жукова знову немає на мапі Харкова! Дякуємо колегії суддів за правосудне рішення!", - пише Черняк.

Нагадаємо, на сайті Харківської міської ради було зареєстровано електронну петицію щодо перейменування проспекту Петра Григоренка у м. Харкові на честь радянського маршала Георгія Жукова.

19 червня Харківська міська рада розглянула цю петицію і проголосувала за повернення топоніма. Для того, щоб рішення набрало чинності, необхідно ще підпис міського голови.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.