У Туркменистані бізнес фінансує археологів

Союз промисловців і підприємців Туркменистану профінансував розкопки на місці давного міста Шехріслам.

Підприємці закупили все необхідне для виконання робіт, найняли робітників, допомогли налагодити побут експедиції й транспортне сполучення, повідомляє "Фергана News" з посиланням на Turkmenportal.

Місце розкопок в Шехрісламі.  Фото: turkmenportal.com

Безпосередньо дослідженнями займається Інститут археології та етнографії. Віжзначається, що учасники експедиції вже виявили мідні, срібні й електрові (сплав золота й срібла) монети, зразки китайської порцеляни, браслети й намиста з дорогоцінним камінням, а також перські котли з талькохлоритного каменю.

Шехріслам (Так-Язир) у IX-XV був знаний як торгове місто на Великому шовковому шляху. Розкопки тут почалися в 2017 році, а вперше археологічні дослідження в цій місцевості провели ще в 1930-х роках.

Як повідомлялося, у стародавньому порту Кесарія в Ізраїлі археологи знайшли колекцію золотих монет, яким імовірно 900 років.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.