АНОНС: До Дня Соборності в Києві та інших містах утворять "живий ланцюг"

Дві тисячі киян долучаться до символічного обєднання берегів Києва на згадку 98-мої річниці підписання IV Універсалу об’єднання УНР і ЗУНР у Соборну Україну та розгорнуть 30-метровий прапор України на мосту Патона.

22 січня на  День Соборності в Києві проходитиме 10-та ювілейна акція, що відтворює Акт Злуки – об’єднання правого та лівого берегів Києва "Живим" ланцюгом Соборності" на мосту Патона. Про це "Історичній правді" повідоили організатори акції.

Колони учасників вирушать один одному назустріч з обох сторін Дніпра по північному тротуарі мосту.  Рухаючись назустріч одна одній, колони будуть співати українських пісень та скандуватимуть "Одна, Єдина, Соборна Україна".

 

Після об’єднання обох берегів Дніпра, учасники акції спільно виконають гімн України, а також вшанують пам'ять Героя України, Сергія Нігояна, що був убитий 22 січня 2013 року та всіх борців, що поклали своє життя за Українську Державу, запаливши свічки.

Родзинкою акції стане 30-метровий державний прапор, який утворять учасники. 

На завершення акції о 18:30 відбудеться концерт гурту "TaRuta" в приміщенні "Gyros Food Bar" (пр-т Перемоги, 47а, вхід вільний).

Окрім Києва подібні "живі ланцюги" відбудуться в Харкові, Одесі, Полтаві, Житомирі, Львові, Ужгороді, Сумах, Чернігові, Краматорську та ін. Слідкуйте за оголошеннями в регіонах! 

22 січня, неділя, 9.30

Місце: Збір учасників починається о 9.30 біля двох локацій:  на правому березі - біля станції метро "Дружби Народів", на лівому березі - біля метро "Лівобережна".

Біля мосту Патона збір учасників відбувається до 10:00 на зупинці громадського транспорту біля мосту зі сторони Русанівської набережної (лівий берег) та на в’їзді на  міст Патона (правий берег).

Організатор: Братство козацького бойового звичаю "Спас" і Вадим Васильчук.  

Детальна інформація, акредитація для преси: (068) 856-59-02, (093) 279-45-00, (066) 733-16-14, (050) 742-39-54 

Картинка для камери:  09:30-10:00, місце збору колони на лівому березі (крайня зупинка громадського транспорту перед мостом Патона).

ДОВІДКА:

Живий ланцюг Соборності - символічна акція, яку щороку проводять великі гурти людей, узявшись за руки, згадуючи річницю оголошення 22 січня 1919 року. на Софійському майдані в Києві Акту злуки УНР і ЗУНР. В Україні найбільша така подія відбулася 21 січня 1990 року, близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ.

Дивіться також:

Свято злуки. Як це було в 1919 році

Ланцюг єднання в 1990 році. Родинні фото

День Злуки: східняк і західняк сильні тільки один одним

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.