Міносвіти представило нові вимоги до публікації наукових робіт

Міністерство освіти і науки України з метою громадського обговорення оприлюднило проект наказу "Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук".

Про це повідомляє сайт МОН.

Зокрема, документом передбачено затвердження нових вимог до опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук, а також вимог до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата наук.

У Міністерстві освіти зазначають, що з урахуванням звернень наукової громадськості, проектом наказу передбачено зменшення кількості публікацій за темою докторської дисертації до 15 та зменшення кількості публікацій за темою кандидатської дисертації до трьох.

Також передбачається долучення до іноземних публікацій за темою докторської дисертації статей, опублікованих в матеріалах до наукових конференцій, конгресів, симпозіумів, семінарів, проведених в інших державах; зменшення кількості публікацій за темою кандидатської дисертації, яка подається на захист у вигляді опублікованої монографії, до трьох.

З текстом проекту наказу можна ознайомитися тут.

Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: dak@mon.gov.ua.

Чому і як Бандера вів здоровий спосіб життя

Попри значну кількість літератури про політичне життя Степана Бандери до сьогодні залишається мало дослідженим його приватне життя та звичайні людські звички. Зокрема етап, коли він ще юнаком більше 8 років формував свій характер у Пласті. Тобто від 14 до 21 року свого життя. У той час, коли найбільше формується лідерські якості.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.