Міносвіти представило нові вимоги до публікації наукових робіт

Міністерство освіти і науки України з метою громадського обговорення оприлюднило проект наказу "Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук".

Про це повідомляє сайт МОН.

Зокрема, документом передбачено затвердження нових вимог до опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук, а також вимог до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата наук.

У Міністерстві освіти зазначають, що з урахуванням звернень наукової громадськості, проектом наказу передбачено зменшення кількості публікацій за темою докторської дисертації до 15 та зменшення кількості публікацій за темою кандидатської дисертації до трьох.

Також передбачається долучення до іноземних публікацій за темою докторської дисертації статей, опублікованих в матеріалах до наукових конференцій, конгресів, симпозіумів, семінарів, проведених в інших державах; зменшення кількості публікацій за темою кандидатської дисертації, яка подається на захист у вигляді опублікованої монографії, до трьох.

З текстом проекту наказу можна ознайомитися тут.

Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу: dak@mon.gov.ua.

Дати заснування Української академії наук: яка правильна?

Виглядає дивно, але факт: існує різнобій у позначенні точної дати створення Національної академії наук України. Перша дата – це 14 листопада 1918 року. Друга дата – це 27 листопада 1918 року. То ж яка дата – справжня? Відколи ми маємо вести відлік Академії?

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.