Презентовано новий відео-урок для школярів - про Конотопську битву

Проект "Екстрені уроки історії" презентував новий відео-урок для школярів - про Конотопську битву 1659 року.

Про це повідомляють "Коментарі".

За словами організаторів, тема Конотопської битви [союзне військо Гетьманщини і Кримського ханства проти експедиційного корпусу Московської держави] дуже важлива у вивченні української історії, оскільки це, "власне перша україно-російська війна".

"Це продовження нашого старого проекту "Антитабачниківські уроки історії", розповіла куратор проекту Оксана Левкова. - В його рамках уже вийшли диск і методичка "Карпатська Україна", і наші волонтери по всій країні зробили так, що їх переглянуло сто тисяч людей".

На зібрані пожертви вдалося видати 500 примірників дисків і 1000 методичок про Конотопську битву. До створення 16-хвилинного фільму приєдналися сотні людей, які працювали безкоштовно і на добровільних засадах.

"Цей відеоролик - дуже потрібна річ, адже у більшості людей домінує зорова пам'ять, - підкреслив викладач історії, заслужений учитель України Яків Гольденберг. - І якщо у восьмому класі діти переглянуть цей урок, то, можливо, через десять років у них не буде відчуття "старшого і молодшого брата". Вони не будуть думати, що українці дуже нещасні і без підтримки "старшого брата" загинуть".

Організатори зазначають , що насамперед диски і методички про Конотопську битву будуть спрямовані в східні та південні школи , де діти не мають можливості об'єктивно вивчати історію України . Також вони обіцяють розмістити відео в Інтернеті для вільного користування.

Учителі з Донецька і Луганська розповіли про складну ситуацію в їхніх школах і подякували організаторам проекту за підтримку.

"Нам дуже потрібна ця допомога і підтримка, - розповіла директор донецької школи №20 Інна Домарева. На жаль, наші шкільні бібліотеки погано поповнюються подібними матеріалами, є багато питань до підручників і програм, особливо уроків історії".

Наступним проектом у рамках "Екстрених уроків історії" буде створення фільму "Холодний Яр". Це буде не відео-урок, а короткометражна документалка з художніми вставками. Перші епізоди за участю історичних реконструкторів уже відзнято.

Дивіться також:

Конотопська битва. Як це було

Битва під Конотопом на тлі українсько-російської війни

Полковник Гуляницький - герой Конотопу-1659

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.