Спецпроект

"Софія Київська" заманюватиме школярів квестами

У Міносвіти відбувся круглий стіл: чиновники, співробітники Національного заповідника "Софія Київська", педагоги і краєзнавці говорили про те, як зацікавити учнів історичною спадщиною.

Про це повідомляє прес-служба заповідника "Софія Київська".

Заходу передувала екскурсія шкільних учителів і директорів по Софійському собору. На ній їх ознайомили із новими інтерактивними формами роботи із дітьми.

Заповідник пропонує школам та батькам ігровий квест "Таємниці давніх стін", студію мозаїк та інтерактивні заняття на базі експозиційно-виставкових проектів заповідника.

Оглянувши собор та обмінявшись враженнями, педагоги та музейники у Міністерстві освіти продовжили обговорення, як зацікавити учнів всесвітньовідомими вітчизняними пам’ятками архітектури. 

За результатами дискусії планується створити нову програму "Музей іде до школи", розробити пільгові екскурсії для позашкільних навчальних закладів, проводити на території заповідника квести й театралізовані вистави.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.