Спецпроект

Львівські 5-класники вивчатимуть історію з УПА і Голодомором

Управління освіти Львівської міськради вирішило закупити для шкіл міста підручники з історії України, у яких Голодомор представлено як геноцид, а Українська повстанська армія - як борець за волю України.

Про це на прес-конференції у Львові повідомила виконуючий обов'язки начальника управління Катерина Гороховська, пишуть "Українські новини".

З її слів, автором підручника для 5-го класу видавництва "Астролябія" є 26-річний вчитель львівської школи №28 Андрій Закалюк.

Вартість книги - 35 гривень. Львів планує витратити зі свого бюджету розвитку на закупівлю підручників 70 тис. гривень.

Гороховська повідомила, що управління рекомендує цей підручник як додаткову допомогу з вивчення історії України.

Крім того, з її слів, зараз ведеться робота над підготовкою аналогічного підручника для 11-го класу.

"Автор не ставив собі завдання змінити підручники з історії України, які вже існують, у своєму підручнику він наголошує на темах, які, на його думку, мало освітлені в підручниках або взагалі не розкриті", - сказала Гороховська.

Сам Закалюк розповів, що в його підручнику, на відміну від інших, рекомендованих Міністерством освіти, згадуються такі теми як Голодомор, УПА, бій під Крутами, зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, "Помаранчева революція", а також більш широко представлено тему дисидентства 1960-х років.

Автор стверджує, що його підручник є збалансованим і не має ідеологічних перекосів.

"Однозначно зазначено, що голодомор - це геноцид, УПА й Бандера - герої", - сказав він.

Також він висловив надію, що його підручники будуть використовувати в інших містах і навіть у Донецькій області.

"Ми в підручнику не пишемо, що "донецькі" погані", - сказав він.

Нагадаємо, в березні 2011 року Табачник повідомив, що в нових підручниках з історії для 11-го класу "всюди буде відновлено термін "Велика вітчизняна війна". Тоді ж стало відомо, що в одному з видань нових підручників зник розділ "Русифікація".

У вересні 2011 року стартувала громадська кампанія "Антитабачниківські уроки історії".

У січні 2011 року Львівська міськрада передбачила у бюджеті півмільйона гривень для видання підручника з історії України, який "містив би правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Більше матеріалів про шкільні підручники з історії дивіться на ІП за темою "Підручник"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.