Історик Грицак відкрив вуличний університет у Львові

На площі Ринок у Львові відбулося перше заняття вуличного університету.

Про це повідомляє "Освіта.ua".

Організатори вуличного університету – представники ЛОГО "ІДЕА-Разом" зазначили, що схожих ініціатив по всьому світу є доволі багато.

Першим лектором Львівського вуличного університету виступив Ярослав Грицак. У лекції на тему "Як подолати історію?" науковець зазначив, що розвиток історії безпосередньо залежить від цінностей, які побутують в тому чи іншому соціумі.

Він виокремив три найважливіші кластери, які впливають на цей процес – наявність доктрини комунізму в процесі державотворення, приналежність країни до конкретної імперії та провідну релігію країни.

На думку науковця, Україні непоталанило тричі, оскільки "в нас був комунізм, ми були частиною Російської імперії і провідною релігійною традицією є східнохристиянська".

Організатори вуличного університету переконані, що навчальний заклад "просто неба" надасть хороші знання, оскільки тут навчатимуть відомі викладачі, які не виставлятимуть оцінок.

Представництво "вуличного" університету у ФБ

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.