Запрошують до підготовки посібників про Другу світову

Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова доба" запрошує до співпраці вчителів історії, науковців, які бажають взяти участь у роботі круглого столу про історію Другої світової і подальшої розробки посібників для шкіл і вузів.

Про це повідомляє асоціація "Нова доба".

У 2011-2012 роках "Нова Доба" та програма досліджень історії сучасної України ім. Петра Яцика проводять круглі столи істориків-науковців та вчителів історії задля пошуку суспільного взаєморозуміння навколо подій історії Другої світової війни.

Перший такий круглий стіл відбувся 21-22 жовтня 2011 року у Києві й мав своєю центральною темою: "Історичний досвід Центрально-Східної Європи у роки Другої світової війни: спільне і специфіка".

3 лютого 2012 у Києві відбувся другий круглий стіл на тему: "Голокост та геноциди". В обох заходах, окрім українських науковців, вчителів взяли участь європейські дослідники з Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії та США.

Третій круглий стіл на тему "Колаборація і спротив у роки Другої світовї війни" передбачається провести 4-6 липня 2012 року у м. Львові.   

Окрім обговорення відповідної тематики з участю вітчизняних та закордонних експертів,  у ході зустрічі передбачається спільними зусиллями розпочати працю над новими навчальними матеріалами, які, базуючись на сучасних європейських підходах, будуть висвітлювати історію Другої світової війни.

Зараз організатори заходів шукають можливості для продовження співпраці вчителів і науковців задля підготовки двох навчальних посібників:

  • Перший -  для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, який буде опиратися на методичні особливості та досвід підготовки асоціацією "Нова Доба" таких видань як: "Історія епохи очима людини. Україна та Європа у першій половині ХХ століття" та "Разом на одній землі. Історія України багатокультурна".

  • Другий посібник буде адресований студентам вищих педагогічних закладів та системі підвищення кваліфікації вчителів й розкриватиме різні наукові підходи до оцінки подій Другої світової війни

У ході роботи третього круглого столу відповідна частина часу буде приділена обговоренню саме принципів формування змісту та методичним підходам до створення таких видань.

Організатори запрошують до співпраці вчителів історії, науковців, які бажають взяти участь у роботі круглого столу і відповідно в подальшій розробці таких матеріалів.

Усіх охочих просять:

  1. Визначитися із одним із описаних вище посібників, до підготовки якого Ви маєте інтерес долучитися;

  2. Укласти свій варіант змістової структури такого посібника (до 2 сторінок);

  3. Підготувати фрагмент параграфу чи розробки уроку до одного із таких видань (до 5 сторінок), зокрема:

-  до посібника для учня: методичну розробку уроку/параграфу на основі конструювання різноманітних джерел (із необхідними посиланнями) та методичними завданнями до них

або

- до посібника для студентів, вчителів: тема, текст, який розкриває сутність того чи іншого питання. Запитання для обговорення чи завдання для самостійної роботи студентів. Список використаної літератури.

Матеріали необхідно надіслати на електронну пошту ww2@novadoba.org.ua до 5 травня 2012 року.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.