Запрошують до підготовки посібників про Другу світову

Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова доба" запрошує до співпраці вчителів історії, науковців, які бажають взяти участь у роботі круглого столу про історію Другої світової і подальшої розробки посібників для шкіл і вузів.

Про це повідомляє асоціація "Нова доба".

У 2011-2012 роках "Нова Доба" та програма досліджень історії сучасної України ім. Петра Яцика проводять круглі столи істориків-науковців та вчителів історії задля пошуку суспільного взаєморозуміння навколо подій історії Другої світової війни.

Перший такий круглий стіл відбувся 21-22 жовтня 2011 року у Києві й мав своєю центральною темою: "Історичний досвід Центрально-Східної Європи у роки Другої світової війни: спільне і специфіка".

3 лютого 2012 у Києві відбувся другий круглий стіл на тему: "Голокост та геноциди". В обох заходах, окрім українських науковців, вчителів взяли участь європейські дослідники з Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії та США.

Третій круглий стіл на тему "Колаборація і спротив у роки Другої світовї війни" передбачається провести 4-6 липня 2012 року у м. Львові.   

Окрім обговорення відповідної тематики з участю вітчизняних та закордонних експертів,  у ході зустрічі передбачається спільними зусиллями розпочати працю над новими навчальними матеріалами, які, базуючись на сучасних європейських підходах, будуть висвітлювати історію Другої світової війни.

Зараз організатори заходів шукають можливості для продовження співпраці вчителів і науковців задля підготовки двох навчальних посібників:

  • Перший -  для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, який буде опиратися на методичні особливості та досвід підготовки асоціацією "Нова Доба" таких видань як: "Історія епохи очима людини. Україна та Європа у першій половині ХХ століття" та "Разом на одній землі. Історія України багатокультурна".

  • Другий посібник буде адресований студентам вищих педагогічних закладів та системі підвищення кваліфікації вчителів й розкриватиме різні наукові підходи до оцінки подій Другої світової війни

У ході роботи третього круглого столу відповідна частина часу буде приділена обговоренню саме принципів формування змісту та методичним підходам до створення таких видань.

Організатори запрошують до співпраці вчителів історії, науковців, які бажають взяти участь у роботі круглого столу і відповідно в подальшій розробці таких матеріалів.

Усіх охочих просять:

  1. Визначитися із одним із описаних вище посібників, до підготовки якого Ви маєте інтерес долучитися;

  2. Укласти свій варіант змістової структури такого посібника (до 2 сторінок);

  3. Підготувати фрагмент параграфу чи розробки уроку до одного із таких видань (до 5 сторінок), зокрема:

-  до посібника для учня: методичну розробку уроку/параграфу на основі конструювання різноманітних джерел (із необхідними посиланнями) та методичними завданнями до них

або

- до посібника для студентів, вчителів: тема, текст, який розкриває сутність того чи іншого питання. Запитання для обговорення чи завдання для самостійної роботи студентів. Список використаної літератури.

Матеріали необхідно надіслати на електронну пошту ww2@novadoba.org.ua до 5 травня 2012 року.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.