Спецпроект

Львівські вчителі виступили проти "совєтизації" Табачника

29 серпня 2011 року в рамках серпневих нарад учителі історії України міста Львова одностайно ухвалили заяву з вимогою до Міністерства освіти "припинити русифікацію та совєтизацію" української історії.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської організації партії "Свобода".

Педагоги занепокоєні загрозливою тенденцією в освіті, зокрема, у вивченні історії України, яку цілеспрямовано впроваджує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України на чолі з Д.Табачником.

У своїй заяві педагоги засуджують:

"-          Повернення до оцінок історичних явищ, особистостей, термінології, притаманних російській та совєцькій історіографії;

-          Нав`язування стереотипів і міфів російської та совєцької доби;

-          Скорочення годин на вивчення історії;

-          Применшення значення вивчення історії України при складанні ДПА, ЗНО, вступі до магістратури, що не сприяє формуванню у молоді українського патріотизму;

-          Невідповідність підручників програмам, які часто змінюють;

-          Відсутність сучасних якісних підручників з історії України, хрестоматій, карт та атласів;

-          Відсутність цілісної, логічної концепції у вивченні історії України".

Також львівські історики вимагають від Міносвіти припинити русифікацію та совєтизацію української історії, підняти статус цього предмета, збільшити кількість годин для вивчення історії, а також під час написання нових підручників залучати до обговорення спеціалістів-практиків.

Від президента та прем'єр-міністра львівські вчителі-історики вимагають негайно звільнити Табачника з посади міністра освіти.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.