Вийшов фільм про підготовку CРCР Третьої світової війни

На ютубі оприлюднено документальний фільм «Апокаліпсис Сталіна. Третя світова», присвячена підготовці комуністичного нападу на США

На ютубі оприлюднено документальний фільм "Апокаліпсис Сталіна. Третя світова", присвячений підготовці комуністичного нападу на США.

 

Стрічка вийшла на каналі членкині Антивоєнного комітету Росії Юлії Латиніної, яка мешкає на Кіпрі, куди вона перебралася з Москви після того, як у 2017 році невідомі спалили її автомобіль.

Одним із творців фільму став історик Олександр Гогун, книга якого про УПА у 2014 році була вилучена з продажу в РФ, і з тих пір він там є де-факто забороненим автором. Дослідник повідомив, що робота над стрічкою розпочалася ще до початку вторгнення в Україну: "Прем'єра у розпал війни стала важким рішенням, викликаним виключно тим, що ютуб можуть заблокувати в Росії, де цей фільм, можливо, найпотрібніший. У якомусь сенсі ця стрічка розповідає про коріння агресивності нинішніх господарів Кремля".

Фільм можна переглянути за лінком.

У стрічці використані документи англійською та російською мовами, кінохроніка 1930-1950-х років, газети тих років, архівні фотодокументи, твори "мистецтва" сталінського періоду, у тому числі пісні, одна з яких присвячена атомній бомбі – текст цього твору написав Сергій Міхалков - автор гімну СРСР.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.