"Свободівцям" не сподобався "Троцький і незалежна Україна". ВІДЕО

Близько 30 молодиків вигуками та штовханиною намагались перешкодити дискусії "Троцький і незалежна Україна" у столичній книгарні "Є", після чого адміністрація книгарні оголосила про скасування заходу.

Про це повідомили організатори заходу.

Дискусія та презентація книги "Український Троцький" зібрала у київській книгарні "Є" до 60 осіб. Серед запрошених до участі в дискусії були академічні історики - Геннадій Єфіменко (Інститут історії України НАНУ) та Юрій Шаповал (Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАНУ).

Також планувався виступ професора Марка Бойцуна - старшого викладача факультету юриспруденції, управління і міжнародних відносин Лондонського столичного університету, який спеціально прилетів із Британії, щоб узяти участь у дискусії.

За інформацією одного з учасників заходу, на підкреслено коректні прохання організаторів та представників книгарні "Є" дати людям висловитися "свободівці" не реагували.

"Серед провокаторів — кандидати в народні депутати від партії "Свобода" — Руслан Андрійко та Юрій Ноєвий, а також публіка відповідного штибу — молодь в одязі праворадикальних фірм, - ідеться в повідомленні організаторів. - Театральні ефекти забезпечував обдарований помічник депутата Богдана Бенюка".

На думку організаторів дискусії, подія у книгарні "Є" доводить, що академічних правих в Україні немає - дискутувати "свободівці" не здатні.

"Жодних [наукових] аргументів провокатори не висловили, окрім хіба що аргументів про те, що Лев Троцький — "пропагандист ідей гомосексуалізму і сатанізму", - наголошують організатори.

Також борці з Троцьким назвали його організатором Голодомору в Україні.

Книга "Український Троцький" - добірка перекладених українською статей одного з лідерів більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії, уродженця Кіровоградщини Лева Троцького (Бронштейна).

Троцький був першим більшовицьким міністром закордонних справ, з березня 1918-го до 1924 року керував Червоною армією. Програвши внутрішньопартійну боротьбу Йосипу Сталіну, в 1929 році був висланий з СРСР. Очолив антисталінську опозицію. У 1940 році убитий у Мексиці.

Книга продається в українських книгарнях, а також презентована у Харкові і в Києві - під час конференції "Нові профспілки та демократичні ліві". У вересні 2013 року праві радикали намагалися зірвати презентацію книги на Книжковому ярмарку у Львові.

ІП найближчими днями опублікує фрагмент книги "Український Троцький".

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.