ТРОЦЬКОГО ВИДАЛИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

У Львові презентували книжку "Український Троцький. Тексти Лева Троцького про Україну".

Про це повідомляє "Гасло".

Книга - добірка перекладених українською статей одного з лідерів більшовицького відламу Російської соціал-демократичної робітничої партії, уродженця України Лева Троцького (Бронштейна).

Троцький був першим більшовицьким міністром закордонних справ, у 1918-24 роках керував Червоною армією. Програвши внутрішньопартійну боротьбу Йосипу Сталіну, у 1929 році був висланий з СРСР. Очолив антисталінську опозицію. У 1940 році убитий у Мексиці.

Ось назви деяких робіт Троцького з опублікованих у книзі "Український Троцький":

- Дебати щодо декларації (Пленарне засідання мирної конференції у Брест-Литовську)
- "Червоним військам, які вступають у межі України!" (Наказ Голови Реввійськради республіки Л. Д. Троцького від 30 листопада 1919 року № 174)
- Київ у руках польських панів!
- Робітникам, селянам й усім чесним громадянам радянської Росії та радянської України (відозва Раднаркому)
- Увага до Донбасу!
- Завдання ХІІ З’їзду РКП. Доповідь Л.Д. Троцького на засіданні VІІ партійної конференції КП(б)У
- Самогубство Скрипника
- Про українське питання Лев Троцький
- Незалежність України та сектантська плутанина
- Демократичні кріпосники та незалежність України.

Обкладинка

За твердженням сайту, презентацію книги намагалися зірвати "близько 20-ти молодих бойовиків, серед яких присутні впізнали футбольних фанатів "Карпат".

"Це угруповання відоме тим, що є найбільш ідейно та організаційно близьким до ВО "Свобода" та депутата Юрія Михальчишина, - зазначають журналісти. - Зокрема, серед фанатів було помічено охоронців Михальчишина".

Незважаючи на шум та погрози, презентація продовжилася й успішно відбулась.

"На завершення молоді хулігани привітали видання Л. Троцького українською піснею і гучними оплесками, - повідомляє сайт. - Після завершення презентації багато хто з присутніх придбав книжку".

Дивіться також:

Екскурсія будинком-музеєм Лева Троцького в Мехіко. ФОТО

Українська незалежність і товариш Троцький

1938: Троцький у Мехіко коментує процеси "ворогів народу". ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Троцький"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.