Спецпроект

Північна Корея відкрила музей з американським кораблем-шпигуном. ФОТО

У Північній Кореї після реставрації відкрився Військовий музей. У центрі експозиції, яку відкрив лідер країни Кім Чен Ин - "гордість" корейської армії і всього музею, американський корабель "Пуебло", захоплений в 1968 році.

Про це пише tourprom.

У фойє відвідувачів зустрічає чотириметровий заквітчаний "колос", який на ділі виявляється молодим Кім Ір Сеном - дідом нинішнього правителя Північної Кореї і, в прямому сенсі, батьком нації.

Експозиція оспівує осанну Кім Ір Сена, завдяки полководницькому таланту і пророчій мудрості якого країна зуміла протистояти в Корейській війні армії США, яка перевершувала комуністів і силами і технічною міццю.

Конфлікт двох Корей Тривав з 1950 до 1953 року, не вирішивши територіальної проблеми, і залишив ворогуючі сторони у початковій точці. Це не завадило мешканцям півночі назвати дату припинення бойових дій "Днем перемоги" і оголосити її національним святом.

 "Лише під вірним керівництвом партії і вождя робочий клас, народні маси в стані наполегливо вести серйозну і складну революційну боротьбу за перетворення природи і суспільства"

Відкриття музею співпало з 60-річною річницею припинення вогню, що не скріплено жодним дипломатичним протоколом і фактично означає перехід конфлікту у фазу "ні війни, ні миру".

Вдосталь надивившись на гігантську статую Кім Ір Сена, відвідувачі відправляються прямо до американського корабля "USS Pueblo", пришвартованого до берега річки по сусідству з головною будівлею музею.

23 січня 1968 війська північнокорейських ВМФ захопили американський корабель-шпигун. У ході операції загинув один американський військовослужбовець, решта 82 повернулися на батьківщину, попередньо провівши 11 місяців у полоні.

Командування американським ВМФ і екіпаж наполягають на тому, що в момент захоплення корабель не перебував в територіальних водах Північної Кореї.

 "Героїчна Корейська Народна Армія і народ Корейської Народної Демократичної республіки з честю витримали випробування, довівши всьому світу міць країни і суспільства, побудованих на ідеях чучхе, де на чолі поставлено людину і її інтереси"

"Пуебло", як і раніше, числиться у складі бойової флотилії США, а його захоплення уряд країни розцінює як "акт відвертого піратства, вперше вчиненого іноземною армією проти американського військового корабля за більш ніж 150 років".

Іншого погляду дотримуються у Північній Кореї, де "Пуебло" вважається трофеєм, який заслужено дістався країні в ході Холодної війни і наочно свідчить про те, що у неї вистачить сил, щоб дати відсіч ворожому "американському імперіалізму".

На борту реконструйованого "Пуебло" туристам з особливою гордістю показують відсік, де зберігаються письмові зізнання, зроблені власноруч окремими членами американського екіпажу.

На борту "Пуебло": моряк КНДР і туристки з Китаю. Джерело: photoblog.nbcnews.com

Відкриття після реконструкції Військового музею стало частиною цілої серії урочистих заходів, приурочених до "Дня перемоги", який відзначався в Пхеньяні на минулому тижні і був прикрашений грандіозним військовим парадом.

Як відомо, у лютому 2013 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що новий музей повинен стати "основним центром антиамериканського виховання в КНДР".

Дивіться також інші матеріали за темами "Холодна війна" та "КНДР"

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.