1993: Кравчук здійснює перший мобільний дзвінок в Україні. ВІДЕО

1 липня 1993 року відбувся перший в історії України дзвінок по мобільному телефону. Леонід Кравчук поспілкувався з послом України в Німеччині Іваном Пісковим.

Ця розмова, здійснена 20 років тому в мережі першого українського мобільного оператора UMC, поклала початок мобільної ери в нашій країні, повідомляє прес-служба компанії МТС.

"Леонід Макарович Кравчук перерізав телефонний провід, що символізувало старт розвитку мобільного зв'язку в країні, і кілька хвилин поспілкувався по мобільному телефону з нашим послом у Німеччині, - згадує перший міністр зв'язку України Олег Проживальський.

Мобільні телефони у 1993-му важили більше кілограма - а стали 100 грамів. Розмовляли в середньому 5 хвилин на день - стали розмовляти по півгодини.

Абонентами мобільного зв'язку було 2,8 тисяч - стало 60 мільйонів. Були німецько-дансько-голландські інвестори - стали російські.

Було Ukrainian Mobile Communications - стало Мобильные ТелеСистемы.

Дивіться також інші ВІДЕО 1990-х років:

1990: перший "МакДональдз" у Радянському Союзі

1990: Мітингові пристрасті в Києві. Так закінчувалася УРСР

1991: телепрограма "Время" про ГКЧП, Горбачова і Кравчука

1992: УНР+УРСР. Кравчуку передають петлюрівські клейноди

1993: Георгій Гонгадзе повернувся в Україну з Абхазії

1994: Перша чеченська війна. Новий рік у Грозному

1996: перше "Шоу Довгоносиків" - казочка про курочку Рябу

1997: Каденюк у космосі. Від підготовки до приземлення

1997: перше повідомлення про смерть принцеси Діани

1999: розстріл міністрів у парламенті Вірменії

1999: Єльцин робить президентом Путіна у прямому ефірі

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР