В Уельсі виявили сліди одного з ранніх видів динозаврів

В Уельсі виявили сліди одного з найперших видів динозаврів, якому понад 200 мільйонів років.

Про це пише CNN.

 

Відбитки знайшли на пляжі у місті Пенарт (південь Уельсу). Фотографію відбитка дослідники Лондонського музею природознавства отримали від одного з палеонтологів-любителів.

"Ми отримуємо багато повідомлень від громадськості про знахідки, і більшість з них є геологічними обʼєктами, які можна легко прийняти за сліди динозаврів. Проте, оцінивши фотографію, ми подумали, що на це варто глянути", — сказала співробітниця музею Сюзанна Мейдмент.

Вивчивши сліди, вчені дійшли висновку, що вони стосуються тріасового періоду й належать ранньому завроподу (велика група чотирилапих рослиноїдних динозаврів із загону ящеротазових, що існували з кінця тріасового по крейдяний період (близько 210—66 мільйонів років тому) на всіх материках, включаючи Антарктиду) або його родичу.

"Ми вважаємо, що відбитки, які ми бачили в Пенарті, рівномірно розподілені, і це дозволяє припустити, що тварина йшла. Ми також бачили зсувні облямівки, де ґрунт був витиснутий вгору. Ці структури характерні для активного руху мʼяким ґрунтом", — додав колега Мейдмент, професор Пол Баррет.

Повідомляється, що знахідки також можуть розкрити інформацію про поведінкові якості динозаврів, наприклад, як вони ходили та пересувалися стадами.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.