Під Києвом пошкодили меморіал жертвам Голокосту

У Василькові, біля Києва, вандали розбили меморіальну табличку на пам'ятнику жертвам Голокосту.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції Київської області, передає Локальна історія.

 

"Під час моніторингу мережі Internet правоохоронці Київщини виявили публікацію про те, що в місті Васильків на вулиці Небесної Сотні поблизу стадіону "Кристал" пошкоджено пам'ятник жертвам Голокосту", – йдеться в повідомленні.

Зазначають, що вандали пошкодили меморіальну табличку біля пам'ятника жертвам Голокосту. Сам монумент залишився цілим.

 

Правоохоронці встановили, що пошкодження завдали ще в п'ятницю, 8 жовтня, але заяв у поліцію про це не надходило.

На місці події працювала слідчо-оперативна група та документувала обставини цього інциденту, проводила перевірку та встановлювала осіб, які можуть бути причетні до злочину.

Поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.297 Кримінального кодексу України (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого).

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.