Українці Франції ініціюють випуск монети на вшанування Василя Сліпака

Українці Франції звертаються до Національного банку України з пропозицією випустити пам’ятну монети на вшанування загиблого на російсько-українській війні всесвітньо відомого оперного співака Василя Сліпака.

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили в Об'єднанні українців Франції (ОУФ).

 

"Українці Франції дякують Національному банку України за постійну підтримку українських військових та звертаються з проханням увічнити ім'я Героя України, воїна Василя Сліпака (МІФа), соліста Паризької опери, який був добровольцем в АТО та загинув під час боїв на Світлодарській дузі в червні 2016 року", – йдеться у петиції.

Як нагадується, Василь Сліпак – кавалер ордена "За мужність", Герой України, кавалер ордена "Золота Зірка". Він був також одним з лідерів української громади Франції, членом Об'єднання українців Франції.

"Просимо випустити колекційну монету на честь Василя Сліпака до 29 червня 2021 року, коли світ відзначатиме 5 років з дня загибелі великого українця", – заявили українці Франції.


Василь Сліпак (1974-2016) – український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України, позивний "Міф".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.