Аваков видав книгу про події весни 2014 у Харкові

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав книгу "2014. Миттєвості харківської весни". У ній публікуються спогади харків'ян, фрагменти публікацій із засобів масової інформації та документи тих часів.

Книга вийшла друком у видавництві "Фоліо" 29 грудня, повідомив міністр на сторінці у Facebook.

 

"Книга писалася довго й важко, тому що я хотів не просто розповісти історію першої перемоги у гібридній війні, не тільки передати настрій, нерв тих місяців, днів й годин, а й осмислити події у Харкові в контексті загальної ситуації в країні, проаналізувати складні зовнішні та внутрішньополітичні процеси в Україні та навколо неї", — написав Аваков.

За його словами, в книзі уперше публікується план захоплення Харкова та області — електронне листування кураторів "руської весни".

"28 сторінок за всією формою військової стратегії: захоплення систем комунікацій, вузлів зв'язку стратегічних об'єктів інфраструктури, ЗМІ, фізичне знищення представників влади, військових і журналістів, інформаційна кампанія і пропаганда, залучення колаборантів, і в підсумку — створення "ХНР"... Але Харків вистояв!" — написав Аваков.

За його словами, вміщені до книги документи шокують "цинізмом і нелюдськістю", але доводять, що події "руської весни" були чітко сплановані: сепаратисти діяли організовано, мали зброю, а координувалися російськими спецслужбами.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.