Допостилася. Вирок за серпи і молоти в мережі

Новотроїцький районний суд Херсонської області визнав винною пенсіонерку у поширенні комуністичної символіки та пропаганді комуністичного тоталітарного режиму (ч.2 ст.436-1 КК України) і призначив п’ять років позбавлення волі, замінивши на іспитовий термін один рік.

Про це повідомляє "Главком" з посиланням на вирок від 11 листопада.

 

Протягом 2016-2018 років обвинувачена на своїй сторінці у соціальній мережі "Однокласники" опублікувала низку фото та відеофайлів із зображеннями символіки комуністичного режиму.

Зокрема, 9 листопада 2016 року на "стіні" "Однокласників" жінка розмістила колаж зі світлиною радянського державного і партійного діяча Леоніда Брежнєва та текстівкою: "Если в Украине убрать барыг у власти, то через пять лет люди скажут – А нах*** нам та Европа".

22 січня 2017 року обвинувачена розмістила світлину із зображенням державного гербу СРСР (офіційна емблема радянської держави) на червоному фоні. А 27 жовтня 2018 року – опублікувала кілька світлин із радянськими комуністичними діячами на фоні червоного прапору з зображенням перехрещеного серпа та молоту.

Згідно із судовою мистецтвознавчою експертизою Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 12 червня 2020 року, на вищевказаних фото та відеофайлах містяться зображення символіки комуністичного режиму.

Обвинувачена пенсіонерка повністю визнала вину та щиро розкаялася. Крім цього, вона уклала з прокурором угоду про визнання винуватості, що дозволило їй уникнути реального терміну ув'язнення.

Суд переконався у добровільності укладення сторонами угоди і затвердив її.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.