На конкурс надійшло 108 проєктів Великого Державного Герба

Станом на 4 листопада 2020 року Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти вже отримало 108 робіт в рамках конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України

Про це повідомило Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Прийом робіт завершено.

"Минулого разу, коли проводився подібний конкурс, за рік було отримано всього 52 заявки, тепер же протягом місяця на конкурс надійшло вдвічі більше робіт. Подібна активність свідчить про високу ступінь зацікавленості наших громадян до самого конкурсу. Тож для нас вкрай важливо, щоб цей конкурс відбувся максимально прозоро і справедливо", - зазначає Голова Держмистецтв Галина Григоренко.

Також очікується, що ескізів може бути ще більше, оскільки деякі роботи, що були відправлені поштою у встановлений строк, могли ще просто не дійти.

Наступним етапом, після отримання всіх робіт, буде перевірка їх на відповідність умовам, встановленим постановою Кабінету Міністрів України, та проведення виставки.

Вказана виставка відбудеться з 12 по 27 листопада 2020 року у виставкових залах "Хлібні" Національного заповідника "Софія Київська", де всі охочі зможуть переглянути роботи представлені на конкурс.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.