Росіянин убив ветерана через суперечку про штурм Берліна

У Росії судитимуть 65-річного жителя Тевризського району Омської області, який убив 95-річного ветерана Другої світової війни.

Заступник прокурора Омської області вже затвердив обвинувальний висновок, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу прокуратури.

 
Руїни Рейхстагу у Берліні

"Органами розслідування встановлено, що на початку травня 2020 року до 95-річного ветерана Другої світової війни, який проживає в м. Тевриз, в гості прийшов його знайомий, з яким вони почали обговорювати події воєнних дій за участю ветерана. У результаті між чоловіками стався конфлікт через незгоду гостя з діями ветерана на полях битв ", — йдеться в повідомленні прокуратури.

За даними російських ЗМІ, конфлікт почався через обговорення того, що частина, в якій воював ветеран, дійшла до Кенігсберга, але не пішла штурмувати Берлін.

Росіянин завдав ветерану не менше чотирьох ударів металевим чайником по голові і тілу, а потім тричі вдарив його ножем в груди. Потерпілий помер на місці. Після скоєння злочину фігурант справи загорнув ніж в кухонний рушник і, взявши його з собою, вийшов з квартири, позбувшись по дорозі додому від знаряддя злочину.

Вину у вчиненні злочину чоловік не визнав. Кримінальну справу по суті розгляне Тевризський районний суд Омської області.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.