Руїни костелу й бункер: на Тернопільщині хочуть облаштувати туристичний хаб

На Тернопільщині планують створити туристичний хаб, який об’єднає привабливі для мандрівників об’єкти Залозецької ОТГ.

Таке рішення було ухвалено під час робочої поїздки представників Управління туризму Тернопільської ОДА до селища Залізці Зборівського району, передає фейсбук-сторінка "Тернопільщина туристична".

 

Серед туристично привабливих об'єктів селища – руїни замку ХVI ст., костелу святого Антонія XVI- XVII ст., пам'ятка історії та військової архітектури – бункер часів Першої світової війни, пам'ятка монументального мистецтва – скульптура святого Роха 1795 року.

Як зазначили в Управлінні туризму Тернопільської ОДА, більшість з цих об'єктів потребують негайного втручання задля їхнього збереження.

Тож після ознайомлення з локаціями було узгоджено позицію підготовки проєкту "Туристичного хабу" на подання для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Це, переконані в облдержадміністрації та селищній раді, дасть змогу створити нові заклади туристичної інфраструктури.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.