ЗМІ: Трамп назвав загиблих американських військових «лохами». Президент все заперечує

Президент США Дональд Трамп кілька разів образливо висловився на адресу загиблих американських військовослужбовців і назвав їх «невдахами» та «лохами».

Про це повідомляють The Atlantic і Associated Press з посиланням на джерела, наближені до оточення Трампа, і в Міноборони США.

 
AP Photo/Evan Vucci

ЗМІ описують кілька випадків. У 2017 році на день памʼяті загиблих американських солдатів Трамп відвідав могилу сина міністра внутрішньої безпеки Джона Келлі, який загинув в Афганістані, і в його присутності нетактовно спитав, "навіщо йому цей візит". Представник Міністерства оборони підтвердив цей випадок AP.

У листопаді 2018 року Трамп висловився про військових у день поїздки на кладовище Ен-Марн біля Парижу, де поховані солдати США, які загинули під час Першої світової війни. "Чому я повинен їхати на цей цвинтар? Він заповнений невдахами", — сказав він. Того ж дня в розмові він назвав "лохами" американських морських піхотинців, полеглих у битві при Белло Вуд (1918 рік).

У тому ж році Трамп нібито назвав сенатора-республіканця Джона Маккейна на його ж похоронах "й*баним невдахою". Маккейн кілька років перебував у полоні у Вʼєтнамі. Трамп і до похорону сенатора стверджував, що Маккейн "не герой війни". На похоронах він обурився приспущеними прапорами і сказав: "Якого біса ми це робимо?"

Сам Трамп називає інформацію ЗМІ фейковою. За його словами, подібні публікації повʼязані з прийдешніми президентськими виборами у США.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.