У Полтаві пошкодили три меморіальні таблиці воїнам АТО і Симону Петлюрі. ФОТО

У Полтаві в ніч на 5 квітня вандали пошкодили три меморіальні таблиці. Поліція відкрила кримінальні провадження.

Про це повідомляє видання "Лівий берег" із посиланням на обласну поліцію.

 

Пошкоджено меморіальні таблиці бійців АТО Мирослава Кабушка та Сергія Лимаря. Невідомий також намагався розбити таблицю ветерану АТО Олександру Горячевському, проте вона виявилася антивандальною і злочинцеві це не вдалося.

 
 

Депутат Полтавської міськради Вадим Ямщиков повідомив про четвертий випадок - розбили також таблицю Симону Петлюрі, яку встановили у 2018 році з нагоди 139-ї річниці від дня народження політичного діяча.

 

Всі злочини були скоєні в Київському районі - в межах декількох кварталів.

 

У поліції відкрили три кримінальні провадження за ч. 2 ст. 297 (осквернення або руйнування пам'ятника, спорудженого на пам'ять осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції) ККУ. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.