У Шотландії натрапили на бункер "таємної армії" Черчилля. ФОТО

На півдні Шотландії під час санітарної вирубки дерев у лісі робітники виявили секретний бункер часів Другої світової війни.

Це був секретний притулок, повідомляє Газета.UA із посиланням на BBC News.

Світлина ілюстративна
Світлина ілюстративна
ФОТО: FLS/ALAN BRABY

Історики вважають, що це бункер використовувався в якості бази для одного з таємних допоміжних підрозділів, які називали "секретної армією Черчилля". Ці партизанські загони формували на випадок повномасштабного вторгнення Німеччини у Британію.

 
ФОТО: FLS/AOC ARCHAEOLOGY

У загони набирали місцевих жителів, які добре знали околиці. Вони мали проводити диверсії в тилу ворога.

"Це відкриття дає нам уявлення про один з найбільш секретних підрозділів, які діяли під час Другої світової війни. Такі бункери знаходять вкрай рідко, так як їх місце розташування завжди трималося в секреті. Більшість з них за минулі роки були загублені або поховані під землею", - каже археолог Метт Річі.

 
ФОТО: FLS/AOC ARCHAEOLOGY

Згідно з архівними даними, бункер був призначений для семи чоловік. Вони були озброєні револьверами, автоматами, снайперською гвинтівкою і вибухівкою. У самому бункері археологи нічого не знайшли.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.