Затримано підозрюваного в розпалюванні національної ворожнечі в Гуті Пеняцькій

23 січня, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваному у скоєнні низки тяжких і особливо тяжких резонансних злочинів. Серед них – вандалізм у місцях пам’яті та розпалювання національної ворожнечі в урочищі Гута Пеняцька на Львівщині та на території заповідника «Биківнянські могили в Києві.

Підозрюваний 18 місяців переховувався від слідства, а напередодні його вдалося затримати, – повідомили в пресслужбі Офісу генпрокурора України, передає polukr.net.

 

За даними слідчих, затриманого підозрюють у причетності до таких злочинів: підриву ручної гранати та хуліганських дій, які полягали в оскверненні могильного комплексу "Цадика Нахмана" 2016 року, підриву гранати РГД-5 на території Черкаського відділку поліції 2017 року, підриву пам'ятника Угорському народу на Веревецькому перевалі (межа Львівської та Закарпатської областей) 2017 року.

Також йому інкримінують розпалювання національної ворожнечі та ненависті, що мали місце в урочищі Гута Пеняцька в Бродівському районі Львівської області та на території заповідника "Биківнянські могили" в Києві, а також спаплюження юдейської релігійної святині – синагоги "Цорі Гільод" у Львові 2017 року; вчинення хуліганських дій біля посольств США та Литви; закінчений замах на вбивство, вчинений способом, небезпечним для життя багатьох осіб із застосуванням невідомого вибухового пристрою у Києві під час святкування Дня Незалежності 2017 року.

Окрім того, слідство вважає його причетним до розфарбовування пам'ятника воїнам АТО, застосування вибухового пристрою біля пам'ятника воїнам АТО 2017 року, а також підриву ручної гранати біля входу приймальні політичної партії "Національний корпус" 2017 року.

Досудове розслідування перебуває на стадії завершення, невдовзі обвинувальний акт планують скерувати до суду. Щодо інших двох учасників скоєння зазначених злочинів триває розгляд обвинувального акта в суді, – додали в Офісі генпрокурора.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.