Бізнесмен намагався ввезти в Україну японський антикваріат вартістю $300 тисяч. ФОТО

Великий вантаж японських старожитностей був вилучений в іноземця під час спроби ввезти його в Україну

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

"Іноземний бізнесмен планував тренуватися на справжніх самурайських мечах та проводити чайні церемонії за всіма канонами. Принаймні так виходить з його митної декларації", - зазначають у відомстві.

 

Чоловік хотів незаконно ввезти в Україну три контейнери з японськими артефактами ХVIII-XIX століття. Аби приховати контрабанду, він задекларував старожитності як побутові товари та спортивний інвентар.

 

Махінації комерсанта розкрилися під час огляду вантажу на посту "Східний" Київської міської митниці ДФС. Замість спортивного спорядження у контейнерах були антикварні предмети інтер'єру у східному стилі: старовинна холодна зброя, предмети побуту, меблі.

 

Усі предмети вилучено та передано для проведення подальших експертиз.

 

"За фактом контрабанди культурних цінностей слідчі органів безпеки розпочали кримінальне провадження. Зловмиснику загрожує до 12 років із конфіскацією", - додають у СБУ.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.