Вчені знайшли в Новій Зеландії залишки метрового папуги

Вчені з Університету Фліндерс виявили в Новій Зеландії залишки гігантського папуги, який жив на острові близько 19 млн років тому.

Дослідження Heracles inexpectatus, або "Несподіваного Геракла", були опубліковані в статті журналу Biology Letters, повідомляє Бабель.

Heracles inexpectatus або
Heracles inexpectatus або "Несподіваний Геракл"
Brian Choo / Flinders University

Спочатку палеонтологи думали, що кістки належали орлу або предку качки, однак після повторного аналізу встановили власника кісток.

Птах мав зріст до 1 метра і вагу у 7 кг. Він погано літав, але мав розвинені лапи. Папуга Heracles inexpectatus харчувався фруктами та плоттю інших тварин, на що вказує масивний дзьоб.

Точні причини зникнення цього виду невідомі. Проте вчені зазначають, що після прибуття 700 років тому в Нову Зеландію людей, багато видів птахів повністю зникли.

Біологи з Університету Гронінгена підрахували, що для відновлення втраченого біорізноманіття потрібно не менше 50 млн років еволюції.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.