У Німеччині відкрили пам’ятник Карлу Марксу

У німецькому місті Трір, де народився Карл Маркс, відкрили пам’ятник філософу. Відкриття було приурочене до 200-річчя з дня народження Маркса.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Die Zeit.

 Фото: Die Zeit.

Пам'ятник місту подарував Китай. Скульптура виконана з бронзи. Разом з постаментом вона сягає висоти 5,5 метра.

У відкритті взяли участь близько 200 гостей, в тому числі китайська делегація.

Посол Китаю в Берліні Ші Мінге назвав статую "свідченням нашого дружнього обміну", яким Китай "хотів передати великому Карлу Марксу повагу і пам'ять Китаю та китайського народу".

Під час відкриття у Трірі пройшли одразу декілька демонстрацій проти появи монумента в місті. За даними поліції, близько 70 людей зібралися на марш ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" під гаслом "Геть Маркса з п’єдестала".

У контр-демонстрації взяли участь 150 осіб, ще близько 300 людей долучились до мітингу прихильників пам'ятника.

Нагадуємо, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер під час виступу на заході, присвяченому народженню Маркса, заступився за філософа, заявивши, що його не слід оцінювати за злочини, вчинені його послідовниками через десятиліття після його смерті.

Німецька група, що представляє інтереси жертв комунізму, розкритикувала святкування річниці Маркса.

Читайте також:

У Харкові повалили погруддя Георгію Жукову. ФОТО

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.