У Києві може з’явитися 18-метрова статуя княгині Ольги

Із такою ініціативою виступив міський голова – Віталій Кличко.

Про це йдеться на особистій сторінці київського мера.

"У Києві триває заміна старих в’їзних знаків в місто на нові, кожен з яких символізуватиме якусь особливість нашої столиці. Минулого року встановили новий знак на Бориспільському шосе, яке веде з аеропорту "Бориспіль" до столиці.

Кожен, хто заїжджає зі сторони Борисполя, може побачити 3-метрові букви "Київ" та силует захисника нашого міста – Архистратига Михаїла", - сказав Віталій Кличко.

В'їзд до Києва зі сторони Борисполя. Фото: Киев - Сегодня 

Також він зауважив, що на в’їзді до різних міст світу розташовані символи цих населених пунктів. Зокрема, в Берліні – ведмідь, в Бремені – велика скульптура Бременських музикантів, а коли заїжджаєш до Києва, бачиш лише невеличкі таблички. "Тому ми вирішили встановити в'їзні знаки з символами нашого міста", - сказав Київський міський голова.

Мер підкреслив, що один з символів Києва – княгиня Ольга. Її силует, висотою 18 метрів, буде розміщено на в’їзді до Києва з Житомирської траси. "В'їзні знаки – це одна з візитівок нашого міста для тих, хто приїздить автотранспортом до Києва", - додав Кличко.

Нагадуємо, що нещодавно на Одещині знесли останній пам’ятник комуністичному вождеві.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.