400 снарядів часів Другої світової знайшли під Києвом

У лісі під с. Калинівка макарівського району Київської області знайшли 400 снарядів часів Другої світової війни.

Артилерійські снаряди різного калібру досі мають запали, тобто залишаються небезпечними, передає "ТСН".

Знахідку виявили місцеві мешканці й викликали вибухотехніків. За їх даними, снаряди використовувалися для знищення фортифікаційнийх споруд і бронетехніки.

"Корозія, пролежали в землі 70 років... Усі ці механізми порушені. Тобто, не знаєш, що може статися", - повідомив журналістам сапер Євген Баліцький.

"Людина, яка б могла з ними якісь механічні або термічні дії робити - скажімо, здати на метал, в якихось своїх цілях використовувати, як макет використовувати, це моглоб призвести жо фатальних наслідків", - говорить начальник управління реагування Головного управління ДСНС України в Київській обл. Анатолій Врублевський.

Працівники ДСНС обстежать інші ділянки лісу, аби переконатися, що подібних смертоносних знахідок більше немає.  

Нагадаємо, під час розкопок у столиці Мексики археологи знайшли десять людських скелетів, які було укладено по спіралі.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.