Археологи знайшли в Мексиці незвичайне кільцеве поховання. ВІДЕО

Під час розкопок в районі Тлалпан у столиці Мексики археологи знайшли десять людських скелетів, які було укладено по спіралі.

Зазначається, що поховання віддалено нагадує галактику Чумацький шлях, пише NV з посиланням на Science Alert.

 Незвичайне поховання в Мексиці. Фото: Mauricio Marat/Mexico's National Institute of Anthropology and History

Археолог Хімена Рівера Ескамілла, який вів розкопки, припускає, що переплетення знайдених кісток – це частина ритуальної церемонії. "Одна голова була на грудях іншого, а руки одного скелета були поміщені на спину іншого", - пояснює Ескамілла.

За словами антрополога, скелети походять з групи, яка проживала в цьому районі протягом 500 років у період між 700 і 400 роками до Р.Х. Як припускають експерти, могилі приблизно 2400 років. Це перше поховання докласичного періоду, яке вдалося знайти.

Судячи з усього, більшість скелетів належать молодим людям. Також серед рештків були виявлені кістки дитини у віці від 3 до 5 років і немовляти приблизно місячного віку. Поки ідентифіковані два жіночих і один чоловічий скелет.

Деякі з черепів і зубів були навмисне деформовані. Це відома практика серед спільнот Центральної Америки, яка може вказувати на соціальний статус, стать або спроби обожнювання померлих.

Як загинули ці 10 людей і чи померли вони разом, вченим ще належить з'ясувати. Якщо це вдасться встановити, знахідка стане важливою ілюстрацією того, як жили і вмирали люди в стародавніх суспільствах.

Нагадуємо, що нещодавно у Єгипті знайшли могилу жриці "богині-повитухи".

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.