АНОНС: Історія без брому і нафталіну у Києві

Яка вона, історія України без брому і нафталіну? Відповідь дадуть науковці, видавці, письменники, медійники, режисери, актори на новому історичному фестивалі у Києві.

Український інститут національної пам’яті започатковує Фестиваль  "Історія.UA".  Про це повідомляє офіційний сайт установи.

"1991-го Україна повернулася на мапу світу. Але чи ми добре знаємо про себе в минулому?

З’являється все більше популярних книг та фільмів на історичну тематику, деякі із них стають бестселерами та збирають повні зали. Але Історія — це не тільки університети, бібліотеки, книги та кіно.

Тож ми вирішили зібрати під одним дахом тих, хто творить розмаїті проекти з метою популяризації історії України", — ідеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

 

В рамках "Історія.UA" відбудуться презентації книжкових новинок, показ фільмів, панельні дискусії з відомими істориками, письменниками та журналістами, музичні та мистецькі інсталяції.

День перший присвячено 100-річчю Української революції 1917-1921 років.

День другий — 75-літтю створення Української повстанської армії.

Український інститут національної пам’яті в рамках Фестивалю "Історія.UA" представить дитячу настільну гру "Українська революція" та виставку "УПА – відповідь нескореного народу. Антирадянський фронт".

Програму фестивалю організатори обіцяють опублікувати у найближчий час.

  

Час: 13 та 14 жовтня

Місце: Київ, Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6, метро Палац Спорту

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.