На Тернопільщині націоналісти демонтували пам'ятник радянському піонерові. ФОТО

10 серпня активісти націоналістичних організацій демонтували пам'ятник "піонеру-герою" Васі Шишковському в м. Шумську Тернопільської обл.

Демонтаж здійснили члени Всеукраїнського об'єднання "Тризуб" ім. С. Бандери та Національно-визвольного руху "Правий сектор", передає прес-служба Тернопільського загону ВО "Тризуб".

За словами націоналістів, місцева влада всіляко відкладала демонтаж, хоча відповідне рішення Шумська міська рада ухвалила ще в 2016 році.

Фото: ВО "Тризуб" ім. Степана Бандери

Відповідно до радянської легенди, Вася Шишковський - 12-річний піонер, який у часи німецько-радянської війни році допомагав радянським партизанам і солдатам Червоної армії, а після вигнання нацистів - активний член шумського осередку піонерської організації. За це Васю в грудні 1944 році, начебто, живцем спалили в хліві "українські буржуазні націоналісти - поліцаї".

За даними джерел "Історичної правди", Вася Шишковський загинув від сліпої кулі неподалік від місця, де відбувався бій між підрозділом УПА та НКВД. Культ "піонера-героя" створила радянська пропаганда.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.