На Тернопільщині націоналісти демонтували пам'ятник радянському піонерові. ФОТО

10 серпня активісти націоналістичних організацій демонтували пам'ятник "піонеру-герою" Васі Шишковському в м. Шумську Тернопільської обл.

Демонтаж здійснили члени Всеукраїнського об'єднання "Тризуб" ім. С. Бандери та Національно-визвольного руху "Правий сектор", передає прес-служба Тернопільського загону ВО "Тризуб".

За словами націоналістів, місцева влада всіляко відкладала демонтаж, хоча відповідне рішення Шумська міська рада ухвалила ще в 2016 році.

Фото: ВО "Тризуб" ім. Степана Бандери

Відповідно до радянської легенди, Вася Шишковський - 12-річний піонер, який у часи німецько-радянської війни році допомагав радянським партизанам і солдатам Червоної армії, а після вигнання нацистів - активний член шумського осередку піонерської організації. За це Васю в грудні 1944 році, начебто, живцем спалили в хліві "українські буржуазні націоналісти - поліцаї".

За даними джерел "Історичної правди", Вася Шишковський загинув від сліпої кулі неподалік від місця, де відбувався бій між підрозділом УПА та НКВД. Культ "піонера-героя" створила радянська пропаганда.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.