В Чернівцях відкрилася виставка "Народна війна 1917-32 років"

У Чернівцях відкрилася виставка "Народна війна 1917-1932", присвячена національно-визвольній боротьбі українського народу в ХХ столітті.

Про це повідомляє Від і до із посиланням на прес-службу міської ради.

Над створенням виставки працювали Київська міська організація Всеукраїнського Товариства "Меморіал" ім. Стуса, автор та керівник проекту Роман Круцик, науковці Київського національного університету ім. Шевченка, Громадянського інститут історичної пам`яті, науковці та працівники архівів СБУ.

"У експозиції виставки висвітлюється історія Української Народної Республіки – Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, окупація України російськими більшовиками, злочини ЧК, більшовицькі грабежі, нищення духовності", - зазначають організатори.

При створенні експозиції використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ 18 областей України.

Всього опрацьовано 238 фондів та 1325 справ. Використано понад 300 фотознімків з Центрального державного кінофотоархіву України ім. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ.

В експозиції подається ряд досі невідомих архівних документів.

Виставка триватиме у Центрі культури "Вернісаж" до 15 листопада.

ФОТО з виставки "Народна війна" дивіться у розділі "Артефакти"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.